Predaj bytov Bernolákovo

BERNOLÁKOVO

Nádherná zeleň, pozoruhodné historické pamiatky a množstvo kultúrnych akcií len na skok od nášho hlavného mesta Bratislavy – to všetko dokonale charakterizuje Bernolákovo. Oblasť, v ktorej Bernolákovo leží, bola osídlená už v dávnych dobách a najstaršie záznamy pochádzajú už z mladšej doby kamennej. Ako veky plynuli život v Bernolákove prúdil stále rýchlejšie. Najviac hmotných pamiatok sa zachovalo nadchádzajúcim generáciám z 8. storočia a prvé písomné zbierky nachádzame o obci Cheki, ktorá v minulosti predstavovala Bernolákovo a dnes je toto územie jeho súčasťou, už v písomnostiach z 13. storočia, presnejšie z roku 1209, ktorý je do dnešného dňa považovaný za prvý rok Bernolákova.
A dnes? Dnes Bernolákovo dýcha životom a stáva sa stále ideálnejšou oblasťou na bývanie. Niet divu, že byty na predaj sú žiadanou komoditou a do Bernolákova sa z rušného veľkomesta Slovenska sťahuje stále viac ľudí, ktorí hľadajú pokoj, prírodu a pritom stále skvelú dostupnosť služieb i krátke dochádzanie za prácou. Bernolákovo sa stáva ideálnym miestom pre život pre rodiny s deťmi i pre ľudí, ktorí žijú aktívnym životným štýlom a s radosťou si vychutnávajú blízkosť prírody.

Bernolákovo v súčasnosti

Bernolákovo je momentálne najrýchlejšia sa rozvíjajúcou obcou v okrese. S prispením nových územných plánov, ktoré umožňujú vznik nových rodinných domov i bytov na predaj sa do Bernolákova sťahujú tí, ktorí túžia po pokojnom okolí a zároveň sa nechcú z pracovných či osobných dôvodov vzdialiť príliš ďaleko od rušného centra Bratislavy, ktoré rovnako ponúka množstvo príležitostí rozvoja. V Bernolákove sa nachádza Športové gymnázium, Stredná priemyselno-poľnohospodárska škola i Stredná umelecká škola. Nachádzajú sa tu i základné školy: Základná škola Komenského a Základná umelecká škola, ktorá je od roku 2012 samostatnou inštitúciou.  Okrem toho ponúka obec i široké zastúpenie kultúrnych akcií, ktoré poskytujú príjemné spestrenie náročných dní. Každý rok sa tu konajú zaujímavé koncerty.

Obec si vás však získa i svojou nezameniteľnou atmosférou, ktorá tu panuje. Pokojné dni plynú v náruči krásnej prírody a každý deň sa môžete vydávať na prechádzky a objavovať zaujímavé okolie. Kaštieľ v Bernolákove sa vyznačuje naozaj nádherným a upraveným parkom i golfovými ihriskami. Krásnu prírodu i priestor na rozjímanie objavíte v okolí kaplnky svätej Anny. Obec Bernolákovo je plné čarovných zákutí a nádherných výhľadov.

Samozrejmosťou je i prítomnosť rôznych organizácií, do ktorých sa obyvatelia Bernolákova združujú a zdieľajú rovnaké záujmy. Nachádza sa tu napríklad spolky záhradkárov či podnikateľov alebo združenie podporujúce archeologický výskum na hrade Čeklís. Pravdou zostáva, že Bernolákovo sa rýchlymi krokmi stáva lokalitou, ktorá je zaujímavá pre aktívnych ľudí a dokazuje, že má rozhodne, čo ponúknuť ako miesto pre krajší, príjemnejší a pokojný život. Ďaleko od rušného veľkomesta a predsa dostatočne blízko na to, aby každý mohol využívať benefity, ktoré poskytujú Bernolákovo i blízka Bratislava.

História Bernolákova a zaujímavé historické pamiatky

Bernolákovo naozaj oplýva zaujímavou históriou, ktorá sa v uličkách obce miesi s novou dobou. Na kopci s názvom Várdomb ešte dnes kraľujú pozostatky čeklískeho hradu, ktorý v minulosti chránil územie z južnej strane.

Jedna z povestí, ktorá patrí medzi krásne dedičstvo nášho národa, sa hovorí o hradnej pani Helene, ktorá uchvacovala nielen svojou krásou ale i múdrosťou. V období tureckých bojov chcela Helena zachrániť hrad pred spustošení a tak pozvala samotného veľkovezíra na spoločnú večeru, na ktorej ho očarila svojou krásou a milou povahou. Veľkovezíra ponúkla omamným červeným vínom, pripravila o život a potom utiekla z hradu. Ako lesť nechala koňom ukuť podkovy naopak a tak zmiatla vojakov, ktorí hrad napadli a dobyli, stopami vedúcimi na opačnú stranu. Dnes však Bernolákovo z južnej strany chránia len rozvaliny starého hradu.

Obec, ktorá mala svoj hrad, sa vyznačovala i prítomnosťou kostola a farnosti. Pôvodne sa predpokladalo, že kostol v Bernolákove je postavený v románskom štýle, ale staré pramene a písomnosti uvádzajú kostol v Bernolákove ako stavbu gotickú. Kostol v Bernolákovi stále stojí a ohuruje svojou atmosférou. Už od 14. storočia bol kostol zasvätený svätému Štefanovi, ktorý sa stal prvým uhorským kráľom a až do dnešnej doby ostali veci nezmenené. Okrem kostola a rozvalín starého hradu však v Bernolákove objavíte oveľa viac. Aké pamiatky môžete obdivovať?

Stĺp hanby je pranierom, ktorého korene siahajú až do 17. storočia a slúžil na trestanie priestupkov voči právu ako i za opilstvo, výtržníctvo, rušenie nočného pokoja či krádeže. Okrem toho však mal stĺp ešte jednu úlohu – priväzovali sa k nemu ženy podozrivé z prevádzania čiernej mágie a klebetníctva.

Kaplnka svätej Anny je stavbou postavenou v barokovom štýle, akých sa zachovalo len veľmi málo. Je postavená v parku a dnes jej priestory slúžia k cirkevným obradom. Zaujímavá nie je len kvôli svojej neoceniteľnej hodnote ale i kvôli bohatému barokovému inventáru, ktorý sa v jej priestoroch do dnešného dňa zachoval.

Kaštieľ v Bernolákove

Jeho korene siahajú do 18. storočia a pôvodne mal slúžiť ako letné sídlo. Kaštieľ je jednou z najkrajších barokových stavieb na Slovensku, to však neznamená, že nekráča s dobou. V nádhernom areáli kaštieľa sa s pomocou moderných investorov budujú golfové ihriská a povedomie o nádhernej pamiatke tak stále stúpa.